Niedziela, 2018-06-24

Koszycki Bieg Niepodległości

Jesteś tu: » Strona główna » Koszycki Bieg Niepodległości

Koszycki Bieg Niepodległości

W dniu  27 maja 2018 w Koszycach odbył się Koszycki Bieg Niepodległości. To kolejna z inicjatyw realizowanych przez naszą szkołę dla uczczenia 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

To wydarzenie cieszyło się  bardzo dużym zainteresowaniem. Przed rozpoczęciem biegu uczestnicy i „kibice” zaśpiewali hymn narodowy.

Pani Dyrektor podziękowała za tak liczny udział i przypomniała o celach tej inicjatywy, a są to:

- kształtowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży,

- wzmacnianie więzi z krajem ojczystym,

- kształtowanie postawy szacunku do kultury i tradycji polskiej, symboliki narodowej, świąt państwowych i rocznic,

- umożliwianie kreatywnego uczestnictwa w wydarzeniach związanych z obchodami 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości,

- promocja aktywnego udziału dzieci i młodzieży szkolnej w imprezach sportowo – patriotycznych.

Uczniowie krótko przypomnieli historię biegów niepodległościowych oraz opowiedzieli o aspekcie zdrowotnym biegania. Uczestnicy z niecierpliwością przygotowywali się do startu. Wśród nich było kilkadziesiąt osób dorosłych, w większości to mamy naszych uczniów.

Bieg miał charakter imprezy masowej, więc nie przewidywało się klasyfikacji. Stu osiemdziesięciu uczestników ubranych w biało – czerwone barwy wyruszyło w dwóch grupach wiekowych:

- I grupa –  klasy I – III,

- II grupa – klasy IV – VII oraz gimnazjaliści z klas II – III.

Dorośli w większości dołączyli do II grupy, która biegła dłuższą trasą. Oprócz organizatorów i opiekunów o bezpieczeństwo biegaczy zadbali Ochotnicza Straż Pożarna z Koszyc i Łapszowa, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe. Wszyscy szczęśliwie dobiegli do mety – zmęczeni, ale radośni i pełni satysfakcji, że wzięli udział w tym wydarzeniu.