Trzeci etap programu Mali Wielcy Odkrywcy

Trzeci (i niestety już ostatni) etap programu MALI WIELCY ODKRYWCY już za nami. Tym razem "zajęliśmy się" tematyką ROŚLIN. I tak jak w poprzednich etapach, również w tym nie zabrakło eksperymentów i obserwacji, czyli tego co dzieci lubią najbardziej. Oprócz przygotowania hodowli eksperymentalnej, dowiedzieliśmy się jak rośliny pobierają wodę, z czego składa się gleba, zbadaliśmy gniazda nasienne owoców i dowiedzieliśmy się w jaki sposób ludzie wykorzystują kolory i zapachy pochodzące z roślin. To były baaardzo interesujące zajęcia, które poza zdobyciem wielu cennych ciekawostek powodowały wywołanie szerokiego uśmiechu na twarzach dzieci a przecież właśnie na tym zależy nam nam najbardziej :)