FESTIWAL ZAWODÓW 2024

25 kwietnia uczniowie najstarszych klas uczestniczyli w XI Festiwalu Zawodów, który odbywał się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków. Festiwal Zawodów to coroczne targi małopolskiej edukacji zawodowej. To także ważne wydarzenie będące zwieńczeniem działań prowadzonych w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Młodzi ludzie, którzy już wkrótce wybiorą swoją dalszą ścieżkę edukacyjną, mogli poznać bogatą ofertę edukacyjną szkół ponadpodstawowych oraz porozmawiać ze starszymi uczniami kształcącymi się w różnych zawodach.

W EXPO Kraków można było zobaczyć prezentacje w strefach tematycznych (ponad 100 stoisk wystawienniczych): strefa turystyczno-gastronomiczna, strefa handlowo usługowa, strefa elektryczno-informatyczna, strefa mechaniczno-transportowa, strefa medyczno-społeczna, strefa rolno-leśna z ochroną środowiska, strefa budowlana i energetyczno-chemiczna, strefa służb mundurowych, strefa pracodawców/przedsiębiorców, stanowiska doradców zawodowych, stoisko promocyjne województwa, pokazy tematyczne na scenie w trakcie wydarzenia. Dzięki udziałowi w Festiwalu Zawodów młodzi ludzie nie tylko poznali ofertę edukacyjną szkół zaprezentowaną w ciekawej formie, ale także rozwinęli swoją wiedzę w zakresie doradztwa zawodowego.