Apel upamiętniający 1058 rocznicę Chrztu Polski

14 kwietnia 966 roku to data, którą uznaje się za dzień przyjęcia chrztu przez Mieszka I, tradycyjnie nazywanego Chrztem Polski. W celu uczczenia tej daty, w 2019 roku Sejm ustanowił 14 kwietnia państwowym Świętem Chrztu Polski.

Społeczność naszej szkoły uroczystym apelem, który odbył się 12 kwietnia 2024,upamiętnila 1058 rocznicę Chrztu Polski. Uczennice i uczniowie z klas 4b i 6 przygotowali montaż słowno - muzyczny pod kierunkiem pani Sławomiry Chmiel i pana Marcina Kowalika. Uczniowie przybliżyli okoliczności tego historycznego wydarzenia, dającego początek polskiej państwowości. W uroczystości wziął także udział Poczet Sztandarowy szkoły wraz z opiekunami: panią Małgorzatą Bogdał i panią Katarzyną Malec.