Warsztaty językowe Euroweek

W dniach 14.04.-18.04.2024 r. 30 uczniów Szkoły Podstawowej w Koszycach wzięło udział w warsztatach integracyjno-językowych EuroWeek. W tym roku warsztaty odbywały się w Różance. Jest to miejscowość położona w malowniczej Kotlinie Kłodzkiej w paśmie Gór Bystrzyckich. EuroWeek jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Dodatkowo program rozwija kreatywność, uczy współpracy w grupie, wielokulturowości oraz komunikacji społecznej.

W tej edycji warsztatów nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach wraz z 10 uczniami klasy siódmej Szkoły Podstawowej w Książnicach Wielkich, z czego bardzo się cieszymy. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili tworząc prezentacje na różne tematy, odgrywając scenki z popularnych programów telewizyjnych, czy przygotowując układy taneczne. Jednak największą frajdę sprawiały im zajęcia integracyjne tzw. Team Building Activities, na których bawili się w przeróżne zabawy integracyjne, co powodowało, mnóstwo zabawnych sytuacji i gwarantowało świetny nastrój.

Zajęcia na EuroWeeku prowadzą wolontariusze i wolontariuszki z różnych krajów świata. W tym roku mieliśmy ogromną przyjemność spotkać animatorów z Gruzji, Indii, Peru i Włoch. Szczególnie mocno uczestnicy tegorocznych warsztatów zapałali sympatią do Gagi – przemiłego wolontariusza z Gruzji, który swoją pozytywną energią mógłby poruszyć nawet głaz.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy jedyną w Polsce Kopalnię Złota w Złotym Stoku. W czasie zwiedzania nie tylko poznaliśmy historię tego jakże ciekawego miejsca, ale również Pan Przewodnik podrzucił nam kilka pomysłów na „złoty interes” w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Tegoroczne warsztaty EuroWeek był kolejną okazją do świetnej zabawy, poćwiczenia języka angielskiego oraz poznania i lepszego zrozumienia otaczającego świata. Uczniowie już z niecierpliwością czekają na kolejną edycję. Czy się odbędzie? Zobaczymy za rok…