kalendarium
Sobota, 2018-09-22
Imieniny:
Maury, Milany
kalendariummenumenupoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony przez kliknięcie w link poleć nas.

poleć nas
Logo BIP
+1
+13°
+
Koszyce
Wtorek, 03
Środa   +17° +
Czwartek   +13° +
Piątek   +14° +
Sobota   +10° +
Niedziela   + -1°
Poniedziałek   + -5°
http://koszyce.szkolnastrona.pl/container/102-2152.jpg

PIKNIK RODZINNY 2018

Jesteś tu: » Strona główna » PIKNIK RODZINNY 2018

PIKNIK RODZINNY 2018

Tradycyjnie już od kilku lat w Centrum Oświatowym w Koszycach na przełomie maja i czerwca odbywa się piknik rodzinny. W tym roku to długo oczekiwane, szczególnie przez dzieci, wydarzenie miało miejsce w niedzielę 27 maja. Pogoda dopisała, zaproszeni goście przybyli, a uczestników pikniku przybywało z godziny na godzinę – przychodziły całe rodziny. Można więc powiedzieć, że impreza miała charakter międzypokoleniowy.

Piknik rozpoczęła Pani Dyrektor Teresa Domagała. Serdecznie powitała przybyłych gości: Wójta Gminy Koszyce – Pana Stanisława Rybaka oraz licznych przedstawicieli stowarzyszeń, fundacji, których mieliśmy zaszczyt gościć w szkolnych progach. Spośród zaproszonych na piknik gości przybyli: Powiatowa Straż Pożarna, Stowarzyszenie „Amazonki”, Wolna Grupa Motocyklowa „Sfora”, Fundacja „Corde Canis”, studenci Akademii Medycznej. Szczególnie miło Pani Dyrektor powitała dzieci i młodzież, absolwentów naszej szkoły a także rodziców i nauczycieli. Piknik rodzinny miał charakter otwarty, odbywał się w okolicy Dnia Matki i Dnia Dziecka, dlatego też Pani Teresa Domagała złożyła życzenia mamom i dzieciom z okazji tych pięknych świąt oraz zaprosiła całe rodziny do wspólnej zabawy. Serdeczne podziękowania skierowała do rodziców i nauczycieli, którzy włączyli się w organizację pikniku.


Następnie zaproszeni goście krótko opowiedzieli o działalności swoich stowarzyszeń i fundacji – szczególnie o działaniach promujących zdrowie oraz zdrowy styl życia i o podejmowanych działaniach charytatywnych, które mają na celu niesienie pomocy ludziom i zwierzętom. Uczestnicy pikniku mogli także porozmawiać o działalności stowarzyszeń z ich przedstawicielami przy specjalnie przygotowanych stanowiskach.

Każdy miał możliwość obejrzenia pokazu pierwszej pomocy, dokonania pomiaru ciśnienia i poziomu cukru. Dzieci wspaniale spędziły czas, gdyż mogły korzystać z wielu atrakcji, a wśród nich były miedzy innymi: dmuchańce, ścianka wspinaczkowa, malowanie twarzy kolorowymi farbami, loteria fantowa. Najmłodsi uczestnicy chętnie oglądali wóz strażacki, motocykle i rozmawiali ze strażakami oraz motocyklistami. Podczas pikniku odbyły się także mecze piłki nożnej poprzedzone tańcem z pomponami naszych uroczych szkolnych czirliderek. Dziewczęta zatańczyły brawurowo, za co otrzymały ogromne brawa. Mecze piłki nożnej cieszyły się ogromnym zainteresowaniem - grali motocykliści, nasi uczniowie, głównie chłopcy z klas czwartych i piątych oraz rodzice. Piłka nożna wzbudziła wiele emocji, ale to jeszcze nie był koniec sportowych zmagań, bo później rozpoczęły się zawody i zabawy, w których dzieci brały udział wraz z rodzicami. Następnie duża grupa dzieci a także dorosłych w świetnych humorach uczestniczyła w zajęciach zumby. Tego dnia nikt się nie nudził, każdy znalazł dla siebie coś ciekawego i przyjemnie spędził czas.


Na uczestników czekało również coś miłego dla podniebienia. To wspaniali rodzice, na których zawsze można liczyć przy organizacji pikniku, w holu szkoły przygotowali kawiarenkę. Można się tam było schronić przed promieniami niedzielnego słońca, odpocząć i skosztować przygotowanych przez rodziców pyszności. Cieszyły oczy i podniebienia pyszne ciasta, galaretki owocowe, gofry z owocami i bitą śmietaną, babeczki, soki, lody. Na smakoszy potraw z grilla czekały kiełbaski. Rodzice bardzo się postarali, aby nikt nie wyszedł głodny.


Ostatnim punktem programu pikniku był Bieg Niepodległości. 


         27 maja 2018 roku długo pozostanie w pamięci uczestników pikniku rodzinnego. Na pewno dla nikogo to nie był stracony czas. Piękna pogoda, życzliwi ludzie, wspaniała atmosfera, ciekawe atrakcje – wszystko to sprawiło, że był to miły czas nie tylko dla dzieci, ale dla całych rodzin.

                 

                                                                               Katarzyna MalecOpracowanie: szkolnastrona.pl