Niedziela, 2018-06-24
Danuty, Jana

Grupa artystyczna REKONSTRUKTO w naszej szkole…..

Jesteś tu: » Strona główna » Grupa artystyczna REKONSTRUKTO w naszej szkole…..

Grupa artystyczna REKONSTRUKTO w naszej szkole…..

Dnia  22 maja 2018 r. w naszej szkole odbyła się niecodzienna  lekcja historii pod hasłem ,,Ku Niepodległej”. Zaprezentowała ją  Grupa Artystyczna REKONSTRUKTO  z Dębina.

Była to opowieść o tym, jak polscy żołnierze  walczyli o wolność, honor ojczyzny,  biorąc udział w powstaniach: kościuszkowskim, listopadowym i styczniowym oraz w I wojnie światowej. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat życia Polaków pod zaborami, losów Polskich Legionów  i postaci Józefa Piłsudskiego.

Mieli również możliwość  na własne oczy zobaczyć i przymierzyć  stroje z okresu powstań narodowych -  szwoleżera, powstańca, kosyniera oraz oficera I Brygady Legionów Polskich.  Największe zainteresowanie wzbudziła kolekcja replik broni używanej  w walkach powstańczych o niepodległość Polski.  Każdy uczeń mógł dotknąć, wypróbować używaną broń a nawet z niej ,,postrzelać”.