Sobota, 2018-02-24
Boguty, Bogusza

PRZEGLĄD POEZJI PATRIOTYCZNEJ „Strofy o Ojczyźnie”

Jesteś tu: » Strona główna » PRZEGLĄD POEZJI PATRIOTYCZNEJ „Strofy o Ojczyźnie”

PRZEGLĄD POEZJI PATRIOTYCZNEJ „Strofy o Ojczyźnie”

W marcu w naszej szkole odbędzie się Przegląd Poezji Patriotycznej.  Jest to kolejne z  działań, które mają na celu upamiętnienie 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Zapraszamy wszystkich uczniów, do zaprezentowania wybranego utworu o charakterze patriotycznym. Za udział w tym przedsięwzięciu każdy uczestnik otrzyma naklejkę z logo, którą wklei do  pamiątkowego albumu.

Regulamin

1. Organizatorem przeglądu, który nie ma charakteru konkursu,  jest Centrum Oświatowe w Koszycach.

2. Informacje dotyczące organizacji i przebiegu przeglądu będą przekazywane przez stronę szkoły (www.koszyce.szkolnastrona.pl).

3. Cele:

• szerzenie kultury języka i piękna żywego słowa, poznawanie literatury patriotycznej,
  • kształtowanie postawy zaangażowania w pielęgnowanie narodowej tradycji, historii,
  • kształtowanie postaw patriotycznych,
  • wychowanie estetyczne przez kontakt z literaturą.

4. Przegląd ma charakter otwarty i skierowany jest do wszystkich uczniów Centrum Oświatowego w Koszycach.

5. Uczeń recytuje wybrany wiersz o Ojczyźnie.

6. Przystąpienie do udziału w nim jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

7.  Przegląd przeprowadzany jest w szkole w trzech kategoriach wiekowych:

- klasy I – III szkoły podstawowej,

- klasy IV – VII szkoły podstawowej,