Niedziela, 2018-08-19
Emilii, Julinana

Dyktando „Ojczyzna - polszczyzna” już wkrótce w naszej szkole

Jesteś tu: » Strona główna » Dyktando „Ojczyzna - polszczyzna” już wkrótce w naszej szkole

Dyktando „Ojczyzna - polszczyzna” już wkrótce w naszej szkole

W 2018 roku przypada 100. rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę. 11 listopada będziemy obchodzili najważniejsze polskie święto narodowe - Święto Niepodległości. Jednak już od początku 2018 roku nasza szkoła w szczególny sposób włącza się w uroczystości rocznicowe, podejmując szereg wartościowych działań i inicjatyw o charakterze patriotycznym.

Pierwszą z nich jest dyktando „Ojczyzna - polszczyzna” , które zostanie przeprowadzone 30 stycznia 2018 roku o godzinie 9.00 w Centrum Oświatowym w Koszycach. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z naszej szkoły do udziału w dyktandzie, które nie ma charakteru konkursu.  Niech liczny udział młodych ludzi i ich zaangażowanie w to działanie będzie nie tylko refleksją nad językiem polskim, ale także żywą lekcją patriotyzmu.  (regulamin dyktanda w dalszej części artykułu)

Regulamin  dyktanda  „Ojczyzna - polszczyzna”

1. Organizatorem dyktanda „Ojczyzna - polszczyzna”, które nie ma charakteru konkursu,  jest Centrum Oświatowe w Koszycach.

2. Informacje dotyczące organizacji i przebiegu dyktanda będą przekazywane przez stronę szkoły (www.koszyce.szkolnastrona.pl).

3. Cele:

- popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej;

- doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni polskiej;

- kształtowanie postawy zaangażowania w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii, w tym kultury języka polskiego.

4. Dyktando ma charakter otwarty i skierowane jest do wszystkich uczniów Centrum Oświatowego w Koszycach.

5. Przystąpienie do udziału w nim jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

6. Dyktando przeprowadzane jest w szkole w trzech kategoriach wiekowych:

- klasy I – III szkoły podstawowej,

- klasy IV – VI szkoły podstawowej,

- klasy VII szkoły podstawowej oraz klasy II – III gimnazjum.

7. Uczestników dyktanda obowiązuje znajomość reguł ortograficznych oraz umiejętność ich właściwego zastosowania.