kalendarium
Wtorek, 2018-10-16
Imieniny:
Ambrozego, Florentyny
kalendariummenumenupoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony przez kliknięcie w link poleć nas.

poleć nas
Logo BIP
+1
+13°
+
Koszyce
Wtorek, 03
Środa   +17° +
Czwartek   +13° +
Piątek   +14° +
Sobota   +10° +
Niedziela   + -1°
Poniedziałek   + -5°
http://koszyce.szkolnastrona.pl/container/102-2152.jpg

Uczymy dzieci programować - II edycja

Jesteś tu: » Strona główna » Uczymy dzieci programować - II edycja

 

 

Tydzień kodowania to europejska inicjatywa, której celem jest pokazanie kodowania od najlepszej strony, zachęcanie do nauki programowania zarówno dzieci jak i dorosłych. Kodowanie nie posiada ani barier wieku ani języka ani miejsca...można kodować właściwie zawsze, niezależnie od tego, ile mamy lat i o każdej porze. Wyzwanie Code Week z Uczymy Dzieci Programować
czytaj więcej

Dary jesieni to zajęcia, które łączyły poszerzanie wiadomości o owocach i warzywach z kodowaniem. Uczniowie najpierw podzielili obrazki na zbiory a następnie tworzyli skrypty uwzględniające określone warunki.

Zadanie 3 Dary jesieni
czytaj więcej

Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, rozwijania talentów, wytrwałości w pokonywaniu trudności i wiary we własne możliwości. Tego dnia  uczniowie klasy 2 zostali zapoznani z historią Vashti, małej bohaterki książki ,,Kropka”. Dziewczynka nie wierzyła w to, że potrafi coś namalować...ale ktoś uwierzył w nią, a w efekcie odkrył jej niezwykły talent. Dzieci miały okazję ułożyć kropki z kolorowych kubeczków.

Zadanie 2 Dot Day
czytaj więcej

Co lubię robić najbardziej? Jaka jest moja ulubiona potrawa? Jaki jest mój ulubiony kolor, bajka, książka? Uczniowie, w kilkuosobowych zespołach, tworzyli drogę - kod przy pomocy strzałek kierunkowych, ucząc się przy tym współpracy, szukania różnych rozwiązań i wybierania tych najbardziej optymalnych.

Zadanie 1 Oto ja
czytaj więcej

W roku szkolnym 2018/2019 klasa 2 przystąpiła do realizacji Ogólnopolskiego  programu „Uczymy Dzieci Programować” – II edycja. Organizatorem programu jest EduSense. Koordynatorami programu są Anna Świć, Rafał Mitkowski.

,,Uczymy dzieci programować” to program edukacyjny, którego adresatem są szkoły, przedszkola, biblioteki, centra kultury, ośrodki edukacyjne a także rodzice dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. 

czytaj więcej

Opracowanie: szkolnastrona.pl