Czyste powietrze wokół nas

Już kolejny rok z rzędu oddziały przedszkolne 0a i 0b brały udział w programie  organizowanym przez Stację Sanitarno – Epidemiologiczną   pod nazwą "Czyste powietrze wokół nas".

Poszczególne zajęcia były skoncentrowane na pobudzeniu różnych form aktywności dziecka przez zabawy twórcze, tematyczne, grupowe, konstrukcyjne. Na zajęciach dzieci wykonywały odpowiednie rysunki, których celem jest uświadomienie szkodliwości dymu papierosowego, ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne przy akompaniamencie muzycznym, uświadamiające iż oddychanie świeżym powietrzem jest zdrowe. W formie pantomimy naśladowały zachowanie osób niepalących i palących. Ponadto obejrzały prezentację multimedialną  związaną z tym tematem i wykonały wspaniałe prace grupowe – świat  zadymiony i świat wolny od dymu.
W wyniku tych zajęć dzieci usystematyzowały swoją wiedzę na temat szkodliwości dymu nikotynowego. Cały czas towarzyszył im smok Dinuś, którego wszyscy nazwaliśmy strażnikiem czystego powietrza.

Koordynator programu Anna Muter