Z wizytą u dinozaurów

W poniedziałek 6 czerwca 2016 uczniowie klas trzecich wraz ze swoimi rodzicami odwiedzili  Park Ruchomych Dinozaurów  w Zatorze. Dinozatorland znajduje się na gęsto zalesionym terenie, przez który prowadzi ścieżka edukacyjna prezentująca dawne życie dinozaurów.

Uczniowie mogli obejrzeć ponad  100 różnych eksponatów, zarówno tych mniejszych, jak i gigantycznych gadów, które niegdyś siały postrach na Ziemi. Większość eksponatów porusza się i wydaje dźwięki, dlatego przechadzka po  ścieżce edukacyjnej sprawiła, że dzieci przez chwile poczuły jakby przeniosły się w przeszłość. Uczniowie zwiedzili także Muzeum Szkieletów i Skamieniałości, w którym obejrzały kolekcję skamieniałych zwierząt – ważek, ryb, ptaków, również elementy szkieletów dinozaurów, jajka i stałą ekspozycję, która pokazuje procesy powstawania skał, minerałów i kamieni ozdobnych. Ale największą  frajdą dla wszystkich okazał się  park rozrywki , gdzie zarówno najmłodsi jak i dorośli  korzystali z wielu atrakcji: kino 5D Extreme, autoskuter, KARUZELA REKIN, kolejka Wesoły Pociąg, symulator "Bonanza", ogromna zjeżdżalnia, kulkoland, trampoliny, mini-gokart, karuzele, mini pociąg i wiele innych. Kiedy wszyscy byli już zmęczeni przejazd kolejką przypomniał, że wszystko co dobre kiedyś się kończy i pora wracać do domu. Wycieczka była dla wszystkich tak ważna, bo to już ostatnia w takim składzie. Było to miłe zakończenie czteroletniej przygody edukacyjnej uczniów, rodziców i nauczycieli.  My wychowawcy klas III Rodzicom dziękujemy za współpracę i wszelką pomoc a uczniom życzymy, aby kolejne lata były takie radosne i przyjemne jak ta wycieczka.