Powiatowe Święto Sportu z Lekkoatletyką

Na stadionie szkolnym w Biórkowie Wielkim rozegrane zostały Powiatowe Zawody Lekkoatletyczne. Dziewczęta startowały w biegu na 60m, skoku w dal z rozbiegu, rzucie piłeczka palantową, biegu na 200m, biegu na 400m oraz sztafecie szwedzkiej.

Choć zawody przebiegały w strugach deszczu naszym dziewczętom nie zabrakło chęci ani zapału do walki o indywidualne i zespołowe miejsca. Nie udało się nam wywalczyć żadnego miejsca na podium w biegu na 60m i w rzucie piłeczką palantową. W obu konkurencjach dominowały gospodynie. W biegu na 60 m najbliżej startu w biegu finałowym była Nikola Miernik. Ostatecznie jednak zajęła piąte miejsce. Zdecydowanie najsłabsze wyniki w stosunku do swoich rówieśnic uzyskały dziewczęta w rzucie piłeczką pałantową. Dużym                    i miłym zaskoczeniem, bo przecież nie mamy w szkole skoczni,   były wyniki i miejsca w skoku w dal z rozbiegu. Pozostały konkurencje biegowe zdecydowanie należały już do nas.

WYNIKI:

Skok w dal                                                                      Sztafeta szwedzka

I miejsce-     Oliwia Gawor                                        I miejsce-   Gimnazjum Koszyce

III miejsce -  Sylwia Gurda

Bieg na 200m                                                                     Bieg na 400m

I miejsce-     Karina Smutek                                               I miejsce-   Nikola Miernik

II miejsce-    Julia Pełka                                                    III miejsce- Natalia Głowacz

III miejsce-   Oliwia Gawor

Skład reprezentacji dziewcząt: Oliwia Gawor, Gabriela Chlebek, Klaudia Kalisz, Aleksandra Książek, Nikola Miernik, Sylwia Gurda, Aldona Król, Karina Smutek, Julia Pełka, Alicja Piorun, Natalia Głowacz.

Dziewczętom gratuluję i dziękuję za udział w zawodach.

Ewa Lotko