Konkurs Pięknego Czytania

W dniu 3 czerwca 2016r odbył się Konkurs Pięknego Pisania dla dzieci klas pierwszych. Organizatorami konkursu były wychowawczynie: Anna Cebula i Alicja Gozdek - Szablińska. Celem konkursu było: rozpowszechnianie wśród uczniów sztuki kaligrafii, czyli sztuki pięknego pisania, kształtowanie charakteru - wyrabianie cierpliwości, dokładności i spokoju, umożliwienie dzieciom rywalizacji; prezentacja umiejętności i talentu.

Konkurs przebiegał w II etapach. I etap – wychowawcy przeprowadzili w swoich klasach i wytypowali uczniów do etapu szkolnego. W II etapie zadaniem dzieci było przepisanie tekstu drukowanego, ze zwróceniem uwagi na estetykę i poprawność ortograficzną tekstu. Wszyscy uczestnicy konkursu mieli jednakowy tekst. Komisja konkursowa nagrodziła prace:

I miejsce – Natalka Zając, Amelka Gorzałczany i Franek Rusiecki z klasy Ib

II miejsce - Kamil Kijak z klasy I b, Iza Morsztyn, Wiktoria Węgrzyn i Filip Kyrcz z klasy I a

III miejsce - Igor Pomykała z klasy I b, Karol Patriak i Mateusz Łukawski  z klasy I a

Wyróżnienia otrzymali: Mateusz Przytuła z klasy I b, Julka Ptak i Wiktor Pałasz z klasy I a

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się znajomością sztuki kaligrafii. Wszystkim uczestnikom  gratulujemy.

Anna Cebula

Alicja Gozdek-Szablińska