KONKURSY - SZKOŁA PODSTAWOWA

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O WIELKIEJ BRYTANII

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA UCZNIÓW KLAS IV-VI

Dnia 9 maja 2016 roku odbył się szkolny konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej.

W konkursie wzięło udział 25 uczestników.   Celem konkursu było poszerzanie wiedzy uczniów na temat Wielkiej Brytanii, jej historii, kultury i tradycji oraz życia codziennego mieszkańców, rozwijanie motywacji do nauki języka angielskiego, zachęcanie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy na temat angielskiego obszaru językowego, kształtowanie tolerancji i szacunku do dziedzictwa kulturowego innych narodów, propagowanie idei zdrowej rywalizacji między uczniami oraz stworzenie uczniom możliwości wykazania się wiedzą kulturową na temat Wielkiej Brytanii.

Laureatami konkursu zostały:

I miejsce – Oliwia Książek (klasa Vb)
II miejsce – Patrycja Gaweł (klasa VIa)
III miejsce – Katarzyna Bonar (klasa Va)

Uczennice otrzymały dyplomy oraz nagrody. Dziękuję wszystkim za udział w konkursie, gratuluję uzyskanych wyników i zapraszam do konkursu w następnym roku szkolnym.

Anna Calik

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA UCZNIÓW KLAS IV-VI

Ortografia „pietą Achillesa”? Okazuje się, że niekoniecznie! Aż 30  chętnych przystąpiło do konkursu ortograficznego zorganizowanego w szkole podstawowej. W każdej klasie byli uczniowie,  którym nie straszny był … „burmistrz Sokółki, który chciał poszerzyć horyzonty jej mieszkanców”.

Poziom umiejętności ortograficznych był wysoki. A oto najlepsi z najlepszych:

• NIKOLA BARTKOWSKA-KL.VIA
  • GABRYSIA CHADZAK-KL.VB