Przedstawienie nt. Misji

Dnia 31 maja 2016r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie misyjne. Mottem tego apelu były słowa biblijne: „Wszystko co uczyniliscie jednemu z Moich braci najmniejszych, Mnieście uczynili”.

"Młodzi aktorzy" z klas I-IV przybliżyli, jak wygląda życie dzieci i misjonarzy na różnych kontynentach świata. Zwrócili także uwagę, jak możemy pomagać dzieciom zwłaszcza na kontynencie afrykańskim oraz misjonarzom, którzy głoszą Ewangelię na całym świecie.

Dzieci były przebrane między innymi za Afrykańczyków, Hindusa, Chinkę, Japonkę, Indonezajczyka, Eskimosa. Śpiewały piosenki religijne przy akompaniamencie gitary.

Na koniec przedstawienia głos zabrał ks. proboszcz Adam Pawlik, który przypomniał, że nasz ks. biskup kielecki Jan Piotrowski również pracował na misjach w daleich krajach. Następnie pan Dyrektor podziękował występującym dzieciom i panu katechecie oraz wspomniał, że rzeczywiście  niemal codziennie na całym świecie zwłaszcza w Afryce umierają niewinne dzieci z powodu głodu czy wojen, a misjonarze bardzo często oddają życie za głoszenie Ewangelii.

Daniel Gorczyński