POMAGAMY ZIEMI CODZIENNIE

22 kwietnia w przedszkolu i oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Dzień Ziemi. W tym dniu przedszkolaki przyszły do przedszkola ubrane na zielono, na znak tego, że wszyscy chcemy, aby nasza planeta była czysta i zielona.

Na początku dzieci wysłuchały opowiadania o przyrodzie, a następnie odpowiadały na pytania i rozwiązywały zagadki. Następnie każda grupa przedstawiła piosenki i wiersze ekologiczne. Kolejnym punktem obchodów Dnia Ziemi było złożenie przyrzeczenia „Przyjaciela Przyrody”. Dzieci dostały też pamiątkowe odznaki. Ostatnim punktem było wykonanie ekoludków z surowców wtórnych. Prace te dzieci wykonywały wraz z rodzicami. Każda grupa wykonała zadanie, a zrobione prace można oglądać w salach przedszkolnych.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w ochronie naszego środowiska.

M. Bieniek