Uroczyste zakończenie projektu Peacepainting

Minęły ponad dwa lata realizacji  projektu, w którym mieliśmy szczęście uczestniczyć. Podczas wspólnych spotkań : warsztatów malarskich, wykładów, wystaw, wystąpień różnych grup regionalnych i wspólnych wyjazdów odwiedziliśmy wiele miejsc w Małopolsce: Proszowice, Myślenice, Biały Dunajec, Stary Sącz, Miechów, Hebdów, ASP w Krakowie, zaprosiliśmy naszych przyjaciół na ostatnie projektowe warsztaty do Koszyc.

Dzięki projektowi poznaliśmy Norwegię i jej mieszkańców, nawiązaliśmy wspaniałe przyjaźnie i wiele się nauczyliśmy. W projekcie uczestniczyli uczniowie z naszej szkoły: Nikola Bartkowska, Oliwia Gawor, Dominik Buczek, Igor Nowak, Michał Kozioł, Michał Grzęda, Magda Bakowska , Aneta Raś,  Michał Buczek, Wiktoria Bienias, Julia Pokigo , Anna Strączek, Małgorzata Gorzałczany, Małgorzata Piecuch, Julia Duda.

8 kwietnia 2016 r. w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie odbyła się uroczystość podsumowująca  projekt finansowany z funduszy norweskich pn. „Edukacja kulturowa społeczności małopolskiej poprzez cykl warsztatów artystycznych - Peacepainting w Polsce i w Norwegii”.

Uroczystość  swoją obecnością zaszczycili: Konsul Królestwa Norwegii Pan Marian Mikołajski, Konsul Szwecji, Danii, Finlandii i Islandii Pan Janusz Kahl, założycielka organizacji Peacepainting Pani Catrine Gangstø ,  pan prof. Adama Brincken z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, jak również  burmistrzowie i wójtowie, dyrektorzy instytucji, szkół, bibliotek i galerii. Przybyła też delegacja z Koszyc : pan wójt Stanisław Rybak, pan dyrektor Centrum Oświatowego Ryszard Kłos, pan dyrektor Muzeum Ziemi Koszyckiej Stanisław Szymański, pani Teresa Molenda oraz młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami : panem Stanisławem Nowakiem i panią Ewą Szymańską. Na zakończenie uroczystości wystąpiła młodzież z naszej szkoły w krótkim przedstawieniu pt. „Gdyby obrazy widział świat, to pewnie by się zmienił”. Zapraszamy do obejrzenia relacji video- kliknij tutaj cz.1

kliknij tutaj cz.2.