WYGRANA W IV TURNIEJU TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR JE KS. BPA MARIANA FLORCZYKA

23 kwietnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły: Dominik Buczek z kl. I b gimnazjum, Michał Buczek z kl. VIa i Bartłomiej Gajówka z kl. Va szkoły podstawowej, a zarazem ministranci parafii Książnice Wielkie i Przemyków, wzieli udział w IV edycji Turnieju Tenisa Stołowego o puchar J.E. Ks. Bpa Mariana Florczyka.

Turniej odbywał się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych we Włoszczowie, gromadząc ponad 40 ministrantów z różnych parafii Diecezji Kieleckiej. Dla naszych uczniów był to udany występ, ponieważ w rozrywkach uzyskali następujące wyniki: w kategorii szkoły podstawowe Bartłomiej Gajówka I miejsce, Michał Buczek II miejsce,  w kategorii szkoły gimnazjalne Dominik Buczek IV miejsce.

Celem rozgrywek było ukazanie sportowej postawy ministrantów, którzy na co dzień, w różnych parafiach diecezji funkcjonują jako Służba Ołtarza.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów naszym uczniom w sportowych rywalizacjach oraz w pracy przy parafiach.

ks. Łukasz Nastaga