Zajęcia na basenie

W ramach Projektu „Już pływam”, który współfinansowany jest przez Województwo Małopolskie, uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich raz w tygodniu, po zajęciach lekcyjnych uczestniczą w zajęciach nauki pływania na obiekcie krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Proszowicach.

Oswajanie z wodą, zabawy i nauka pływania odbywają się pod czujnym okiem instruktorów. Zróżnicowany zestaw ćwiczeń w ciekawy i bezpieczny sposób zachęca dzieci do zabaw w wodzie i nauki pływania, która przynosi im wiele radości i pozytywnych emocji, podnosi wiarę we własne siły i możliwości. Zajęcia na basenie są przykładem, w jaki sposób dzieci mogą w bezpieczny, i atrakcyjny sposób spędzić czas wolny. Dzieci nabywają przekonania, że pływanie jest formą aktywności, która ze względu na swoje walory zdrowotne zajmuje szczególne miejsce w profilaktyce wad postawy i kształtowaniu prawidłowych sylwetek.

Wychowawcy klas I-III.