"Młodzież zapobiega pożarom"- Turniej Wiedzy Pożarniczej 2016

Pod takim hasłem każdego roku w okresie wiosennym na przełomie marca i kwietnia uczniowie zmagają się z trudnymi testami sprawdzającymi wiedzę pożarniczą.

4 kwietnia w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej w kategorii szkoły podstawowe i gimnazja. Turniej ten przeprowadzili strażacy z Powiatowej Straży Pożarnej w Proszowicach. Swoją obecnością zaszczyciła nas również pani Zofia Drobniak - przedstawiciel Urzędu Gminy w Koszycach. Każdy z uczestników w czasie 30 minut musiał rozwiązać test wyboru zawierający 25 pytań.

W szkole podstawowej pierwsze miejsce zajął Michał Buczek.  Na drugiej pozycji uplasowała się  po dogrywce Oliwia Śmiałek, natomiast trzecie miejsce zajęła Alicja Drobniak .

W kategorii gimnazjum zwyciężył Kacper Chlebek. Drugie i trzecie miejsce po dogrywce przypadło kolejno dla Bartosza Magiery i Aleksandry Książek.  To właśnie oni będą reprezentowali naszą gminę na eliminacjach powiatowych.

Jak wszyscy zgodnie stwierdzili w tegorocznym Turnieju wzięła udział największa liczba uczniów. Szkołę podstawową reprezentowało 16 uczniów natomiast Gimnazjum 12 uczniów.  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody oraz drobne upominki, które ufundował Wójt Gminy Koszyce.

Anna Muter