Siatkarskie przywitanie wiosny

21 marca 2016r. I pierwszy Dzień Wiosny uczniowie Gimnazjum w Koszycach przywitali na  sportowo. Na obiektach  KS Nowa  Proszowianka odbył się Towarzyski  Turniej Siatkówki Chłopców o Puchar Starosty Proszowic  p. Grzegorza Pióro.

Jest to cykliczna impreza siatkarska  organizowana zawsze w pierwszy dzień wiosny. Turniej otworzył p. Jerzy Pławecki- Vice Starosta Powiatu Proszowice, który  przywitał przybyłych zawodników  wraz z opiekunami i życzył im sportowej rywalizacji oraz  dobrej zabawy. Zawody rozegrane zostały  systemem ,,każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Nasi uczniowie w składzie: Wilk Patryk, Stojak Kamil, Jazgarzyński Jakub, Magiera Bartosz, Chlebek Kacper, Świątek Maciej, Piorun Kamil, Ćwikła Kamil i Oleksy Mateusz w ostatecznej klasyfikacji zajęli IV miejsce.Turniej ten okazał się dobrym sprawdzianem przed czekającymi nas w kwietniu Powiatowymi  Eliminacjami w Siatkówce.

Marek Szymański