Tenis stołowy w Solnym Mieście

16 marca 2016r w Solnym Mieście w Wieliczce  odbyły się Rejonowe Eliminacje w Tenisie Stołowym Indywidualnym Chłopców i Dziewcząt. W zawodach tych uczestniczyli uczniowie i uczennice reprezentujące  powiaty: bocheński, krakowski, proszowicki, miechowski, wielicki.

Drużynę, reprezentację Powiatu Proszowice z Koszyc stanowili uczniowie: Grzybek Wiktoria, Jazgarzyński Jakub, Świątek Maciej i Chlebek Kacper. Naszym uczniom nie sprzyjało szczęście w losowaniu i już w pierwszych meczach musieli rywalizować z uczniami, którzy na co dzień są zawodnikami drugo i trzecio ligowymi z Niegowici i Centrum Kultury i Sportu - Skawina. Najlepsi  nasi zawodnicy  Kacper Chlebek i Grzybek Wiktoria  zajęli  w turnieju XIII  miejsca ( na 32 startujących chłopców i 18 dziewcząt). Dla naszych uczniów był to udany występ, bowiem mogli z bliska obejrzeć organizację zawodów rejonowych, zagrać z zawodnikami, którzy na co dzień są zawodnikami ligowym i obejrzeć mecze finałowe, które stały  na bardzo wysokim poziomie. Naszym tenisistom gratulujemy udanych startów i życzymy dalszych sukcesów już 23 marca 2016 w zawodach drużynowych.

Marek Szymański