W kopalni soli w Bochni

21 marca dzieci  z oddziałów  zerowych wraz ze swoimi wychowawcami pojechały szukać wiosny w kopalni. Wyjazd był dla nich niezwykłą przygodą, na którą czekali z utęsknieniem. Już sama podróż autokarem bez rodziców była dla niektórych nie lada wyzwaniem, a co tu dopiero powiedzieć o dalszych atrakcjach.

Zjazd windą, przejażdżka wagonikami po podziemnych korytarzach i potem zwiedzania kopalni i poznanie jej historii  - to wszystko prowadziło do spotkania ze Skarbnikiem. Ta  tajemnicza postać  od lat wypatrywana jest przez pracujących górników i turystów odwiedzających kopalnię. Niewielu jest takich, którym udało się go spotkać. Pełna niespodzianek wyprawa solnymi korytarzami zaprowadziła młodych turystów wprost do odkrycia tajemnicy bocheńskiego skarbu i spotkania z dobrym duchem kopalni. Tam każdy uczestnik dostał od Skarbnika woreczek soli i podarował mu pokolorowany wcześniej rysunek. Mieliśmy też czas na zabawy swobodne na "kopalnianym" placu zabaw.

Pełni wrażeń, zmęczeni wróciliśmy do domu. W sprawowaniu opieki nad uczniami pomagali rodzice.

Anna Muter

Renata Kasperek