Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju BRD

W dniu 18.03.2016 roku w Centrum Oświatowym w Koszycach odbyły się Gminne Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju BRD dla Szkół Podstawowych w których udział wzięli uczniowie z naszej szkoły oraz z Książnic Wielkich.

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Nikola Bartkowska, Weronika Kasza, Igor Nowak, Michał Buczek (klasa VI) wygrała te eliminacje. Zwyciężając awansowała do etapu powiatowego. Główną ideą turnieju jest kształtowanie bezpiecznych zachowań na drodze wśród młodych uczestników ruchu drogowego oraz zapoznawanie ich z zagadnieniami udzielania pomocy przedmedycznej. Turniej pogłębia umiejętności uczestników z zakresu prawa o ruchu drogowym oraz daje możliwość wyrobienia właściwych nawyków i zachowań.  Uczestnicy  turnieju rozwiązywali test z przepisów ruchu drogowego – test zawierał 25 pytań podzielonych na zagadnienia: zasady i przepisy o ruchu pieszych i rowerzystów, znaki drogowe, sytuacje w ruchu drogowym w tym tzw. „skrzyżowania”, zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Opiekun M.Witek