Program „MAŁY MISTRZ” w klasach pierwszych

Pierwszego września, uczniowie klas pierwszych rozpoczęli Program „Mały Mistrz”. Ideą przewodnią programu jest zdobywanie przez uczniów określonych sprawności w sześciu kategoriach: Rowerzysty – Turysty, Gimnastyka – Tancerza, Saneczkarza – Narciarza – Łyżwiarza,  Lekkoatlety, Piłkarza,  Pływaka – Wodniaka.

Celem programu jest zachęcenie uczniów do podejmowania różnych form aktywności fizycznej, rozwijanie jej ze szczególnym uwzględnieniem uzdolnień koordynacyjnych, mających istotne znaczenie w rozwoju i funkcjonowaniu małej motoryki dziecka, monitorowanie stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów klas I –III szkół podstawowych. Uczniowie po opanowaniu określonych sprawności i umiejętności, otrzymują odpowiedni znaczek, który wklejają do swojej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł „Małego Mistrza”. Nasi uczniowie będą zdobywali sprawności: Rowerzysta, Piłkarz, Gimnastyk– Tancerz, Badmintonista – Tenisista, Lekkoatleta i doskonalili je przez następne dwa lata. Zajęcia sportowe prowadzone w ramach programu zapewniają uczniom moc atrakcji podczas których rozwijają swoje sportowe umiejętności. W miesiącach wrzesień – październik dzieci zdobywają sprawność  Rowerzysty. Mali mistrzowie z klas I do sprawności Rowerzysty przygotowywali się jeżdżąc na hulajnodze i rowerze, poznając przepisy ruchu drogowego oraz walory przebywania na świeżym powietrzu. Okazuje się, że lekcje wychowania fizycznego są bardzo ciekawe, sprawiają dzieciom dużo przyjemności i poprawiają kondycję fizyczną. W realizacji programu, nauczycieli klas pierwszych, z duzym zaangażowaniem wspomaga pani Ewa Lotko - nauczyciel wychowania fizycznego. Prowadzi ona między innymi zajęcia, na których uczniowie moga zdobywać poszczególne sprawności.

Wychowawcy klas pierwszych

Anna Cebula

Alicja Gozdek – Szablińska.