Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to święto polskiej szkoły, nauczycieli, pracowników obsługi oraz  tych, którzy szkoły prowadzą i nadzorują.
W tym roku apel z okazji DEN w naszej szkole poprzedziło uroczyste ślubowanie klas pierwszych gimnazjum.

Przedstawiciele klasowi przed sztandarem szkoły przyrzekali rzetelnie wypełniać swoje obowiązki uczniowskie a także dbać o honor i tradycje naszej szkoły.

Na uroczystym spotkaniu zgromadzili się przedstawiciele władz samorządowych oraz rodziców, nauczyciele czynni zawodowo i nauczyciele emeryci a także uczniowie. Po powitaniu wszystkich zgromadzonych gości i słowie wstępnym pana Dyrektora Ryszarda Kłosa, głos zabrał wójt gminy pan Stanisław Rybak, który skierował życzenia i podziękowania dla całego Grona Pedagogicznego. Następnie wręczone zostały listy gratulacyjne uczniom, którzy w ubiegłym roku szkolnym uzyskali średnią ocen powyżej 5,0 oraz wzorowe zachowanie i tym samym otrzymali stypendium ufundowane przez pana Wójta.

Do życzeń dla nauczycieli przyłączyli się przedstawiciele Rady Rodziców, Samorządów Uczniowskich oraz ksiądz Adam Pawlik.

Po części oficjalnej głos zabrali uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum, którzy montażem słowno – muzycznym zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie. Były piosenki, wiersze oraz  scenki ukazujące w żartobliwy sposób życie szkolne.