Wczoraj jeszcze przedszkolaki dzisiaj już pierwszaki

Dzień 16 października 2015 roku w naszej szkole był ważnym dniem dla najmłodszych klas. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Koszycach.

Uroczystość prowadziły starsze  uczennice z klasy szóstej ,,b’’, które powitały zaproszonych gości,  dyrekcję szkoły, nauczycieli, uczniów i rodziców.

Uczniowie zaprezentowali część artystyczną: pięknie zaśpiewali piosenki, z przejęciem wyrecytowali wiersze. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia,  dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion pierwszoklasistów, a pani Dyrektor wręczyła dyplomy i prezenty.

Życzenia złożyli również dzieciom koleżanki z klas starszych, Samorząd Uczniowski i rodzice.

Rodzice zorganizowali  dla swych pociech słodkie ‘’ przyjęcie w sali lekcyjnej.

Ten dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.

Anna Cebula

Alicja Gozdek- Szablińska