Halloween w naszej szkole

Milowymi krokami zbliża się jakże popularne w kulturze anglosaskiej święto Halloween pełne wszelkiego rodzaju duchów i strachów, ale przede wszystkim kojarzone z zabawą i zbieraniem cukierków pod hasłem „Cukierek albo psikus”. W tym roku uczniowie naszej szkoły również postanowili włączyć się w obchody tego święta poprzez udział w konkursie na najbardziej przerażającą ozdobę na Halloween.

Przez dwa tygodnie uczniowie gimnazjum i klasy VI A ze szkoły podstawowej przynosili lampiony z dyni, najpopularniejszego symbolu Halloween, oraz wszelkiego rodzaju duchy wykonane według własnego pomysłu. Prace przygotowane przez uczestników konkursu prezentowały bardzo wysoki poziom i jury w składzie p. Dyrektor Helena Michalec, p. Małgorzata Bogdał i p. Ewa Szymańska miało nie lada problem z przyznaniem miejsc. Po burzliwych obradach ustalono wyniki konkursu, które przedstawiają się następująco:

KATEGORIA LAMPION Z DYNI

I miejsce – Oliwia Gawor  kl. I b

II miejsce – Julia Duda kl. I a

III miejsce – Kacper Gala kl. VI a

KATEGORIA DUCH, ZJAWA, WIEDŹMA, ZOMBI …

I miejsce – Wiktoria Maj kl. I a

Julia Jagła kl. II b

II miejsce – Igor Nowak kl. VI a

III miejsce – Patrycja Gaweł  kl. VI a

Wiktoria Gawron kl. I b

Patrycja Ćwiek kl. II b

Wyróżnienia – Aldona Król kl. I a

Ola Książek kl. I b

Julia Stalmach kl. II b

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratuluję, a pozostałym uczestnikom bardzo dziękuję za udział w konkursie.

Organizator konkursu

Anna Król