Szkolny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

W ramach akcji ,,Odblaskowa szkoła”, wśród uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej, został przeprowadzony szkolny konkurs wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego.  Przedstawiciele poszczególnych klas wzięli udział w Szkolnym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który obejmował test ze znajomości przepisów.

Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, znajomością znaków drogowych, podstaw  udzielania pierwszej pomocy oraz znajomością  numerów telefonów alarmowych służb ratowniczych.

W  szkolnym turnieju wzięło udział 27 uczniów, spośród których wyłoniono  zwycięzców.

I  miejsce  zdobyła uczennica klasy Va   - Katarzyna Bonar

II miejsce zdobył uczeń klasy VI a  - Paweł Jakóbowski

III miejsce zdobyła uczennica klasy V b - Oliwia Książek

Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy Vb Julia Stępień.

Małgorzata Witek