Jak powstaje chleb?

Na to pytanie szukali odpowiedzi uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej, którzy 02.10 2015 roku odwiedzili Piekarnię ,,Włostowice”.  Uczniowie poznali wszystkie etapy potrzebne do tego, aby chleb pojawił się w ich domach.

Kierownik piekarni nie tylko oprowadził uczniów po wszystkich pomieszczeniach jakie znajdują się w piekarni, ale także objaśniał po co one są i co się w nich znajduje. Uczniowie poznali rodzaje mąki do wypieków, jej czas ,,leżakowania” w piekarni a także salę w której przygotowuje się rozczyn i zakwas niezbędny do tego, aby powstał chleb. Trzecioklasistów bardzo zaciekawiły wielkie piece chlebowe i te mniejsze do wypieków drożdżówek. Mieli także okazję obserwować pracę cukiernika. W czasie zwiedzania dowiedzieli się jak bardzo trudna i odpowiedzialna jest praca piekarza. Na zakończenie pobytu w piekarni wszyscy zostali poczęstowaniu pysznymi pączkami wykonanymi według tradycyjnej receptury. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i z apetytem zajadali się słodkościami. Wycieczka udała się. Wszyscy byli bardzo zainteresowani nie tylko produkcją chleba, ale także zaciekawiła ich praca piekarza. Ta wyprawa pokazała im ile pracy trzeba włożyć, żeby powstał ze zboża chleb, ale także ile ciekawych miejsc jest w naszej okolicy.

Wychowawcy klasy III