Na meczu w Krakowie

Uczniowie Szkoły Podstawowej z Koszyc w ramach przygotowań do Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej ,,Młoda Piłkarska Kadra Czeka”  25.09.2014r.  uczestniczyła w meczu Ekstraklasy pomiędzy drużynami: Wisła Kraków - Korona Kielce.

Po meczach sparingowych z drużynami z Cieszkowy,  BKS Buska-Zdroju i Proszowianką  nadszedł  czas na obserwację prawdziwego meczu. Uczniowie mieli za zadanie obserwację zachowania i poruszania się poszczególnych formacji: ataku, pomocy i obrony, a także sposobów rozgrywania stałych fragmentów gry. Mecz toczony był  w szybkim tempie i nikt z obserwujacych nie mógł się nudzić. Pomimo wielu sytuacji podramkowych mecz zakończył się remisem, z czego  nikt na stadionie nie był zadowolony.Był to już drugi wyjazd uczniów na mecz, ale nie statni. W  Krakowie byli: Bienias Jakub, Jędrzejczyk Igor, Nowak Igor, Szczęsny Jakub, Oracz Bartosz, Czekaj Dominik, Gajówka Bartłomiej Świątek Tomasz i Przytuła Kamil.

Marek Szymański