Akcja Zdrowie - ŻYJMY ZDROWO NA SPORTOWO

Młodzież z gimnazjów i szkół średnich  w ramach realizowanego projektu  Akcja Zdrowie -,,Żyjmy zdrowo na sportowo” rywalizowała w trzech konkurencjach sportowych na obiektach sportowych w Piotrkowicach Małych. Drużyny męskie rywalizowały w koszykówkę na boisku o sztucznej nawierzchni, dziewczęta w siatkówkę na sali gimnastycznej i zespoły mieszane(2 chłopców i 2 dziewczyny) w siatkówkę plażową.

W projekcie tym nie mogło zabraknąć również młodzieży z Koszyc, która uczestniczyła już w turnieju tenisa stołowego, biegu ulicznym i dwóch wycieczkach rowerowych.Tym razem nasi uczniowie wzięli udział w turnieju koszykówki, do którego zgłosiły się Gimnazja z: Kościelca, Sierosławic, Posądzy, Ostrowa, Nowego Brzeska. Drużyna  chłopców z  naszego Gimnazjum  wygrała  wszystkie mecze w swojej grupie i zajęła I miejsce (z Nowym Brzeskiem 4:3 i z Ostrowem 14:0). W meczu finałowym uległA rówieśnikom z Kościelca 6:2 i w końcowej klasyikacji zajęła II miejsce. Wszyscy uczestnicy turnieju w ramach projektu otrzymali zestaw piłek i koszulek sportowych o wartości około 3 tysięcy złotych oraz mogli skoszkować specjałów kulinarnych przygotowanych przez uczniów z klasy gastronomicznj z Piotrkowic Małych.

Końcowa klayfikacja turnieju

I miejsce - Kościelec