Akcja Orlik 2016

Wyjazdem na mecz Polska – Szwecja U -21 08.09.2015r.  do Kielc,  młodzież Szkoły Podstawowej w Koszycach rozpoczęła przygotowania do Ogólnopolskiego Turnieju ,,Młoda Piłkarska Kadra Czeka”, który odbędzie się na przełomie maja i czerwca 2016r.

Mecz młodym adeptom sztuki piłkarskiej dostarczył wiele emocji i niezapomnianych wrażeń, Szwecja bowiem to aktualny mistrz Europy w swojej kategorii wiekowej. Atmosfera stadionowa, gorący doping oraz szybkie akcje spowodowały, że nikt nie mógł się nudzić. Po powrocie w czwartek 10.09.2015r. nasi uczniowie , razem ze swoimi rówieśnikami z Cudzynowic i  Sędziszowic rozegrali pierwszy swój mecz kontrolny z uczniami z Czieszków. Celem sparingu było określenie  aktualnej formy zawodników oraz przyjęcie planu treningów na najbliższe miesiące. Drużynę z Koszyc stanowili uczniowie: Jędrzejczyk Igor, Szczęsny Jakub, Oracz Bartosz, Nowak Igor, Przytuła Kamil, Bienias Jakub, Czekaj Dominik, Gajówka Bartłomiej i Świątek Tomasz. Zawodnikom gratulujemy wyjazdu na mecz oraz udanego pierwszego zwycięstwa i życzymy dalszych piłkarskich sukcesów.

Marek Szymański