Kiermasz książek

Jak co roku, w październiku w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka zorganizowała kiermasz książkowy. Na kiermaszu zgromadziliśmy wiele ciekawych pozycji książkowych dla dzieci i młodzieży. Po raz kolejny kiermasz cieszył się zainteresowaniem uczniów i wpłynął na poszerzenie zainteresowania dzieci literaturą.

Pamiętajmy, że dzięki zamiłowaniu do książek można podróżować po świecie – tym prawdziwym i bajkowym – bez wychodzenia z domu. Jednak to przecież nie wszystko. Czytanie to też rozwój języka, myślenia krytycznego, logicznego, abstrakcyjnego i oczywiście wyobraźni. Ma zdecydowanie więcej zalet dla mózgu i ogólnego rozwoju niż np. oglądanie bajek w telewizji.Najlepszym sposobem na rozbudzenie zainteresowania książkami jest wspólne czytanie z dziećmi i pokazanie, że to ogromna przyjemność. Warto zacząć od najwcześniejszych lat i nie muszą to być od razu grube księgi ani długie opowieści.