„Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek. Jutro wakacje, lekcje skończone!”

I stało się! Wreszcie nadszedł tak przez uczniów oczekiwany koniec roku szkolnego. Nasza szkolna brać z radością i uśmiechem przybyła do szkoły w strojach galowych. Młodsi uczniowie oraz ich rodzice spotkali się z wychowawcami w klasach, gdzie otrzymali świadectwa, zaś uczniowie klas IV – VIII razem ze swoimi nauczycielami, rodzicami i zaproszonymi gośćmi zebrali się w sali gimnastycznej w obecności pocztu sztandarowego.

Po zaśpiewaniu hymnu narodowego Pani Dyrektor Teresa Domagała podsumowała mijający rok szkolny, podziękowała uczniom, Pani Wicedyrektor Annie Król, nauczycielom, rodzicom, osobom i instytucjom współpracującym ze szkołą oraz pracownikom szkoły.

Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego Pani Dyrektor bardzo serdecznie podziękowała za wspaniałą pracę i wielkie serce Pani Annie Calik, która kilkanaście lat uczyła w naszej szkole języka angielskiego, zaś od nowego roku szkolnego podejmie pracę w innej placówce. Pani Dyrektor słowa podziękowań skierowała także do Pana Józefa Sroczyńskiego - wiele lat z oddaniem pracował w koszyckiej szkole, a teraz odchodzi na zasłużoną emeryturę. Doskonale będziemy pamiętać jego ogromne poczucie humoru, które pokazał także podczas swojego wystąpienia. Wszyscy zebrani serdecznie dziękowali Pani Ani i Panu Józefowi, żegnając ich gromkimi brawami. Drodzy, będzie nam Was bardzo brakować…

Koniec roku szkolnego to czas podziękowań i życzeń. Przedstawiciele Sekcji Emerytów Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz przedstawiciele Rady Rodziców podziękowali Paniom Dyrektor za dotychczasową współpracę. Izabella Morsztyn w imieniu Samorządu Szkolnego i wszystkich uczniów podziękowała Dyrekcji, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za przekazaną wiedzę, zachętę do nauki, pomocną dłoń i poczucie bezpieczeństwa.

Tradycyjnie uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem, zaś ich rodzice zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi. Nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców sprawiły obdarowanym radość, a okolicznościowe dedykacje zapisane w książkach będą dla uczniów i ich rodziców wspaniałą pamiątką.

Uczniowie klas IV – VIII, którzy w roku szkolnym 2021/2022 otrzymali świadectwa z wyróżnieniem:

Maria Bandyk

Julia Kawecka

Kacper Węgrzyn

Serdeczne gratulujemy!

Na zakończenie części oficjalnej – uczta duchowa. Pięknie zabrzmiały słowa piosenki „Tyle było dni” cudnie zaśpiewane przez szkolne koło muzyczne (prowadzone przez Panią Karolinę Pawełek) przy świetnym akompaniamencie Krzysztofa Pawełka – teraz już absolwenta naszej szkoły. W wakacyjny nastrój wprowadziła nas kolejna piosenka „Chodzi lato po bezdrożach”.

Po życzeniach Pani Dyrektor – udanych, bezpiecznych wakacji i spokojnego odpoczynku – uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie otrzymali świadectwa i… z radością rozpoczęli wakacje.

Zamawiam słońce

na dwa miesiące

i tylko pod drzewami cień.

Nałapię echa pełen plecak,

wędrując cały dzień.