„KREDKOBRANIE”. PAMIĘTAMY – POMAGAMY.

Samorząd Szkolny serdecznie dziękuje za dar serca wszystkim darczyńcom, którzy we wrześniu 2021 r. uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „KREDKOBRANIE”. To kolejna edycja zbiórki przyborów szkolnych oraz materiałów plastycznych zainicjowana przez krakowską Fundację Ignatianum oraz Stowarzyszenie „Korzenie”.

Celem „KREDKOBRANIA” jest pomoc najmłodszemu pokoleniu Polaków mieszkających na Kresach. Zebrane dary trafią na Litwę i Ukrainę – do polskich szkół oraz placówek edukacyjnych, w których uczą się polskie dzieci i młodzież.

Nasza szkoła w tym roku przystąpiła do akcji po raz pierwszy. Cieszymy się, że tak wiele osób z sercem odpowiedziało na nasz apel. Już teraz Samorząd Szkolny zaprasza do udziału w kolejnej edycji „KREDKOBRANIA”.