Do widzenia szkoło!

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w Szkole Podstawowej w Koszycach rozpoczęło się dziękczynną Mszą Świętą celebrowaną przez Księdza Proboszcza Krzysztofa Dziurzyńskiego. Uczestniczyła w niej społeczność szkolna wraz z pocztem sztandarowym. Uroczystość pięknym śpiewem i muzyką uświetniła schola składająca się z uczniów Centrum Oświatowego w Koszycach.

Oficjalne zakończenie roku szkolnego, dzięki uprzejmości Dyrektora Szkoły Muzycznej - Pana Mateusza Krasa, nastąpiło w szczególnym miejscu, bo w Sali Koncertowej, w której zebrali się uczniowie klas 4 – 8. Młodsi uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas. Uroczystość rozpoczął wspólny śpiew hymnu narodowego przy fortepianowym akompaniamencie Krzysztofa Pawełka. Następnie Dyrektor Centrum Oświatowego, Pani Teresa Domagała, w swoim przemówieniu podsumowała kończący się rok szkolny, podziękowała uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły za ich pracę w mijającym szczególnym dla wszystkich roku. Podziękowała także rodzicom za wsparcie dzieci i młodzieży w tym trudnym czasie. Słowa serdecznych podziękowań za dotychczasową współpracę, pomoc i wsparcie skierowała również do obecnych na uroczystości Pana Stanisława Rybaka - Burmistrza Koszyc, Pana Stefana Czarneckiego - Przewodniczącego Rady Gminy Koszyce oraz do Rady Rodziców. Pani Dyrektor podziękowała także Pani Joannie Kurek i Panu Piotrowi Obrempalskiemu – nauczycielom, którzy pracowali w naszej szkole w mijającym roku szkolnym. Uczniom życzyła bezpiecznych wakacji i spokojnego wypoczynku.

Pan Burmistrz w swoim wystąpieniu również odniósł się do szczególnego roku szkolnego oraz poinformował dzieci i młodzież o planowanych w najbliższym czasie inwestycjach związanych z oświatą. Na koniec życzył uczniom bezpiecznych i udanych wakacji.

Izabella Morsztyn w imieniu Samorządu Szkolnego i całej społeczności uczniowskiej podziękowała Paniom Dyrektor – Teresie Domagale i Annie Król oraz nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za całoroczny trud, aby uczniowie mogli się rozwijać, zdobywać wiedzę i osiągać sukcesy. Izabella życzyła uczniom i obecnym na spotkaniu miłego wypoczynku.

Podczas uroczystości uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu otrzymali świadectwa z paskiem, dyplomy wzorowego ucznia oraz nagrody książkowe. Rodzicom przekazali listy gratulacyjne za wzorowe wychowanie swoich dzieci. Nagrody książkowe otrzymali także uczniowie, którzy mieli 100 % frekwencji w roku szkolnym. Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Uczniowie klas 4 – 8 Szkoły Podstawowej w Koszycach, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem:

Zuzanna Jamróz

100 % frekwencji

Weronika Maciak – kl. 4

Weronika Szczęsna – kl. 5

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w nauce.

Po części oficjalnej wszyscy uczniowie udali się do klas, w których otrzymali świadectwa od swoich wychowawców.

Rok szkolny 2020/2021 już za nami. Życzymy radosnych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu 