II Proszowicki Bieg Dla Niepodległej

7 listopada 2019r w Proszowicach odbył się II uliczny Bieg Dla Niepodległej. Organizatorem tego biegu, którego celem było uczczenie 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości była Szkoła Podstawowa nr2.W imprezie tej wzięło udział 158 pasjonatów biegów ze szkół z Powiatu Proszowice.

Młodzi biegacze startowali z Placu Targowego przy ul. Królewskiej, biegli ulicami Proszowic, a meta usytułowana została na Rynku Głównym. Całość trasy wyniosła 1200m i pod względem trudności była zróżnicowana .

Na mecie zawodnicy klasyfikowani z podziałem na klasy IV-VI, VII- VII oraz szkoły średnie  (chłopcy i dziewczęta). W biegu wzięło udział 158 biegaczy. Z Koszyc startowali następujący zawodnicy: Mendalski Karol, Czekaj Artur, Gawron Dawid, Rusiecki Igor, Wileczek Bartosz, Bieg Kamil, Kisiel Filip, Iwańciów Kuba, Kapusta Daniel, Gustak Damian, Książek Jakub, Nowicki Oliwier, Marzec Patryk. Pierwszych 3 na mecie otrzymało pamiątkowe puchary, medale i dyplomy natomiast 3 pozostałych otrzymało medale i dyplomy. Z naszej szkoły Bieg Kamil zdobył VI miejsce, Jakub Książek VI miejsce i Nowicki Oliwier V miejsce. Udział w tym biegu był zaszczytem dla wszystkich uczniów reprezentujących naszą szkołę.

Marek Szymański