Wtorek, 2018-10-16

Uczniowie na sztuce w teatrze Variete

Jesteś tu: » Strona główna » Uczniowie na sztuce w teatrze Variete

Uczniowie na sztuce w teatrze Variete

Dnia 3 października 2018r. grupa naszych uczniów szczególnie zainteresowanych nauką języka angielskiego obejrzała sztukę  pt. „Pygmalion” autorstwa G.B. Shaw. Sztukę wyreżyserował Paul Stebbings, a wystawiana była na scenie Teatru Variete w Krakowie.

Osobliwość spektaklu polegała na tym, że aktorzy grali w języku angielskim. Celem było przedstawienie dynamicznego, dostępnego i oświetlającego teatru, który przyciągnie szerokie grono odbiorców, w tym tych, których pierwszym językiem nie jest angielski. Przedstawienie było bardzo wizualne i towarzyszyła mu oryginalna muzyka i dynamiczny ruch.

Młodzi ludzie zgromadzeni w teatrze mieli możliwość kontaktu z językiem angielskim na żywo i w nowej odsłonie.  Byli zachwyceni! Z niecierpliwością czekamy na kolejną wizytę w anglojęzycznym teatrze i mamy nadzieję, że będzie to równie wspaniałe doświadczenie!

Anna Calik