Wtorek, 2018-10-16

Jesteś tu: » Strona główna » UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Wybiła już godzina.
Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną  pracowite
Nad książką szkolną, nad zeszytem...
Życzymy Wam wszystkim na początek
Szkolnego roku - samych piątek!

W tym roku 3 września pierwszy raz zabrzmiał szkolny dzwonek, oznajmiając  początek nowego roku szkolnego 2018/ 2019. Uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego rozpoczęła się od Mszy świętej, po której dzieci i młodzież wraz z pocztami sztandarowymi udali się do szkoły, gdzie w sali gimnastycznej odbyło się oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego. W uroczystości uczestniczyli także: Wójt Gminy Koszyce – Pan Stanisław Rybak, Przewodniczący Rady Gminy – Pan Tadeusz Nawrot, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Katarzyna Nowak, Inspektor Oświaty – Pani Monika Molenda, Ksiądz Proboszcz – Jarosław Stanoch. Młodzież szkolna przedstawiła krótką część artystyczną z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego oraz  79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Pani Teresa Domagała – Dyrektor Centrum Oświatowego w Koszycach – przedstawiła organizację roku szkolnego 2018/2019 oraz życzyła wszystkim uczniom i nauczycielom wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Zwróciła także uwagę na wyjątkowość tego roku – 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pani Dyrektor przypomniała, że w związku z tą szczególną rocznicą nasza szkoła przygotowała szereg działań, które odbywają się od początku roku 2018 i zaprosiła do udziału w kolejnych, które jeszcze przed nami. Wójt Gminy Koszyce – Pan Stanisław Rybak – oraz Przewodniczący Rady Gminy – Pan Tadeusz Nawrot – złożyli dzieciom, młodzieży i nauczycielom najserdeczniejsze życzenia dobrego nowego roku szkolnego obfitującego w wiele ciekawych wydarzeń. Uczniowie pełni zapału do nauki po wakacyjnym wypoczynku udali się do sal lekcyjnych, gdzie odbyły się spotkania z wychowawcami.

Katarzyna Malec