Niedziela, 2018-07-22
Magdaleny, Mileny

Mateusz Kozakowski najlepszy w Polsce!!!

Jesteś tu: » Strona główna » Mateusz Kozakowski najlepszy w Polsce!!!

Mateusz Kozakowski najlepszy w Polsce!!!

W drugiej połowie maja bieżącego roku szkolnego otrzymaliśmy niecierpliwie wyczekiwane wyniki Międzynarodowego Konkursu Języka Angielskiego THE BIG CHALLENGE. Jest to bardzo ciekawy interaktywny konkurs, do którego w tym samym czasie przystępują uczniowie z różnych krajów europejskich.  W tym roku wzięli w nim udział uczniowie z 6 580 szkół z 9 krajów: Polski, Austrii, Niemiec, Francji, Holandii, Włoch Hiszpanii, Szwecji i Belgii.

Uczniowie odpowiadają na pytania konkursowe przez Internet. Pytania sprawdzają umiejętności czytania i słuchania ze zrozumieniem, znajomość gramatyki i słownictwa, a także wiedzę na temat krajów anglojęzycznych. Klasyfikacja odbywa się na trzech poziomach: szkolnym, wojewódzkim i krajowym. W tym roku do konkursu przystąpiło 26 uczniów z naszej szkoły i znów możemy poszczycić się wielkim sukcesem, ponieważ Mateusz Kozakowski – uczeń klasy III naszego gimnazjum zajął I miejsce w Polsce.

Klasyfikacja szkolna przedstawia się następująco:

POZIOM 2 – KLASA 7 SZKOŁY PODSTAWOWEJ

I miejsce – Oliwia Książek 7 b

II miejsce – Karol Zawartka 7 b

III miejsce – Nikola Konik 7 b

POZIOM 3 – KLASY II GIMANZJUM

I miejsce – Kacper Gala II b

II miejsce – Igor Nowak  II b

III miejsce – Martyna Cisak II a

POZIOM 4 – KLASY III GIMANZJUM

I miejsce – Mateusz Kozakowski III  (1 miejsce w kraju)

II miejsce – Ola Książek  III

III miejsce – Aldona Król III

Gratulujemy wszystkim laureatom a w szczególności Mateuszowi i życzymy równie wspaniałych wyników w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym.

Anna Król