Niedziela, 2018-07-22

Wspomnienia z wycieczki nad morze

Jesteś tu: » Strona główna » Wspomnienia z wycieczki nad morze

Wspomnienia z wycieczki nad morze

Kilkanaście dni przed zakończeniem roku szkolnego grupa uczniów z klas 5 – 7 szkoły podstawowej wraz z opiekunami udała się na czterodniową wycieczkę nad Morze Bałtyckie. Naszym miejscem zakwaterowania była Jastrzębia Góra. Tutaj udawaliśmy się na codzienne wieczorne spacery na plażę oraz uczyliśmy się piosenek śpiewanych przez rodowitych Kaszubów.

Zwiedziliśmy piękne miasto Gdańsk, w którym zachwycił nas okazały pomnik Neptuna oraz wspaniałe uliczki z malowniczymi kamienicami. Podczas wizyty na Westerplatte oraz przed bramą Stoczni Gdańskiej poznaliśmy fakty historyczne związane z kluczowymi wydarzeniami naszego kraju.
Najwięcej radości sprawiły naszej grupie wizyty w oceanarium i Centrum Nauki „Experyment” w Gdyni oraz cudowne widoki rozciągające się z piaszczystych wydm w Łebie.
Naszym ostatnim punktem zwiedzania był Półwysep Helski oraz wizyta w fokarium.

Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych przeżyć, które zapewne na długo pozostaną w pamięci. Dla wielu uczniów była to bowiem pierwsza wizyta nad polskim morzem.