Niedziela, 2018-07-22

Turniej Szachowy - na zakończenie

Jesteś tu: » Strona główna » Turniej Szachowy - na zakończenie

Turniej Szachowy - na zakończenie

15 czerwca w  naszej szkole odbył się Turniej Szachowy kończący realizację projektu „Edukacja przez szachy w szkole" dla klas trzecich szkoły podstawowej. W turnieju wzięli udział wszyscy uczniowie klas trzecich oraz uczniowie klasy drugiej i pierwszej, którzy najlepiej opanowali grę w szachy.

W sumie w turnieju wzięło udział 36 zawodników. Uczniowie grali 7 rund po 10 minut na zawodnika , systemem szwajcarskim.  Zwycięzcami turnieju zostali: 1 miejsce- Wiktoria Węgrzyn, 2 miejsce- Mateusz Łukawski, 3 miejsce- Jakub Książek. W tym dniu nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy w rywalizacji klasowej uzyskali największą ilość punktów.

Gra  w turnieju przyniosła  wiele emocji , ale również radości wszystkim zawodnikom. I choć trzecioklasiści pożegnali się z zajęciami szachowymi , to przecież ich przyjaźń z szachami trwać może przez całe życie.

Ewa Partyka- Szymańska