kalendarium
Sobota, 2018-09-22
Imieniny:
Maury, Milany
kalendariummenumenupoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony przez kliknięcie w link poleć nas.

poleć nas
Logo BIP
+1
+13°
+
Koszyce
Wtorek, 03
Środa   +17° +
Czwartek   +13° +
Piątek   +14° +
Sobota   +10° +
Niedziela   + -1°
Poniedziałek   + -5°
http://koszyce.szkolnastrona.pl/container/102-2152.jpg

JULIA DUDA STYPENDYSTKĄ FUNDACJI EFC!

Jesteś tu: » Strona główna » JULIA DUDA STYPENDYSTKĄ FUNDACJI EFC!

JULIA DUDA STYPENDYSTKĄ FUNDACJI EFC!

13.06.2018 roku Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC opublikowała listę rankingową gimnazjalistów, którym przyznała stypendium „Marzenie o nauce”. W gronie osiemdziesięciu osób z całej Polski, w tym 7 z Małopolski znalazła się uczennica naszego gimnazjum - Julia Duda.

Julia pozytywnie przeszła dwuetapowy proces rekrutacji, w którym mogli wziąć uczniowie będący laureatami/finalistami olimpiad lub konkursów przedmiotowych, a ich średnia ocen była nie mniejsza niż 4,5. 

Po pierwszym etapie komisja stypendialna wyłoniła 300 osób. Wybrani kandydaci mieli za zadanie przygotować filmik przybliżający ich sylwetki (każdy mógł tu zaprezentować swoje osiągnięcia, zainteresowania, pasje). Dodatkowo z każdym z nich oraz ich wychowawcą koordynator regionalny Fundacji przeprowadził wywiad.

 W ramach programu stypendialnego Fundacja EFC zapewnia podopiecznym możliwość nauki w najlepszych polskich liceach (w przypadku naszego województwa są to: V Liceum Ogólnokształcące im. A. Witkowskiego oraz VIII Liceum Ogólnokształcące im. S. Wyspiańskiego. Stypendyści otrzymują trzyletnią pomoc, która obejmuje nie tylko zakwaterowanie i wyżywienie, ale także pokrycie kosztów ubezpieczeń, podręczników, dodatkowych zajęć z języka obcego, letnich i zimowych obozów integracyjnych oraz pomoc koordynatorów regionalnych - doświadczonych pedagogów i psychologów.

Fundacja EFC działa już od 8 lat i przez ten czas przyznała około 600 stypendiów dla wybitnie zdolnej młodzieży.

 

Cieszymy się, że nasza uczennica znalazła się w tym zacnym gronie stypendystów. Jest to niewątpliwie ogromne – kolejne już osiągnięcie Julii.

                                            Serdecznie gratulujemy!

 

Opracowanie: szkolnastrona.pl