Niedziela, 2018-06-24
Danuty, Jana

Julia Duda w Olimpiadzie.... innej niż wszystkie!

Jesteś tu: » Strona główna » Julia Duda w Olimpiadzie.... innej niż wszystkie!

Julia Duda w Olimpiadzie.... innej niż wszystkie!

Pomiędzy 25 a 27 maja b.r. do Hotelu Ambasador w Łodzi zjechało z całej Polski 32 finalistów Olimpiady PCK – najlepszych liderów promujacych zdrowy styl życia w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz przedstawiciele szkół średnich.

Województwo małopolskie reprezentowała  uczennica naszej szkoły - Julia Duda (kl. III gimn.), która w marcu uzyskała pierwsze miejsce w etapie wojewódzkim Olimpiady.

Na początek organizatorzy finału przygotowali dla uczniów test składajacy się ze 100 pytań. Następnie młodzież zaprezentowała efekty swoich akcji prozdrowotnych, które przeprowadziła w swoich lokalnych społecznościach. Ostatnim, najtrudniejszym zadaniem, był praktyczny test z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie uczestniczyli w scenkach pokazujących naturalne sytuacje wymagające pomocy przedmedycznej. Sprawdzano,jak finaliści radzą sobie ze stresem, swoimi obawami  oraz jak dbają o swoje własne bezpieczeństwo podczas udzielania pomocy poszkodowanym.

Ze wszystkimi zadaniami Julka świetnie sobie poradziła. Nagrodą za jej wiedzę, zaangażowanie i trud były nagrody rzeczowe ufundowane przez PCK i partnerów oraz weekendowy pobyt w eksluzywnym hotelu Ambasador.

Partnerem głównym Olimpiady była Coca Cola HBC Polska. Partnerem merytorycznym – Koło Naukowe Dietetyków Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Patronaty honorowe nad Olimpiadą objęli: Minister Edukacji Narodowej, Państwowa Inspekcja Sanitarna, Instytut Żywności i Żywienia, Warszawski Uniwerytet Medyczny oraz Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

Julce serdecznie gratuluję i życzę równie udanych startów w szkole średniej!  Wszystkich uczniów naszej szkoły zachęcam do udziału                w Olimpiadzie w przyszłym roku szkolnym.

Opiekun Szkolnego Koła PCK – Joanna  Szczęsna