kalendarium
Sobota, 2018-09-22
Imieniny:
Maury, Milany
kalendariummenumenupoleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony przez kliknięcie w link poleć nas.

poleć nas
Logo BIP
+1
+13°
+
Koszyce
Wtorek, 03
Środa   +17° +
Czwartek   +13° +
Piątek   +14° +
Sobota   +10° +
Niedziela   + -1°
Poniedziałek   + -5°
http://koszyce.szkolnastrona.pl/container/102-2152.jpg

Program Profilaktyczny

Jesteś tu: » Strona główna » Program Profilaktyczny

Program Profilaktyczny

Program Profilaktyczny "Archipelag Skarbów" realizowany był 16 i 17 maja 2018 roku w Centrum Oświatowym w Koszycach (realizatorzy programu: Urszula Tokarczuk, Agnieszka Łaś, Grzegorz Tokarczyk, Piotr Pitala).
W ramach  programu odbyły się dwa mityngi z uczniami, szkoleniowa Rada Pedagogiczna oraz spotkanie z rodzicami. 

Realizowano treści z zakresu profilaktyki ryzykownych zachowań seksualnych, profilaktyki alkoholowej i narkotykowej. Program uczy zdrowego i mądrego stylu życia. Zachęca młodzież do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy, pornografii i do czekania
z seksem aż do małżeństwa.
         "Archipelag Skarbów" pokazuje młodym ich ogromny pozytywny potencjał – zupełnie inaczej niż o młodzieży mówią masowe media.
Celem Programu jest wzmocnienie czynników chroniących w profilaktyce (więź z rodzicami i nauczycielami).
         Program autorstwa doktora psychologii Szymona Grzelaka  (prezes Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej)  z zakresu profilaktyki zintegrowanej, łączy w sobie elementy profilaktyki ryzykownych zachowań seksualnych, profilaktyki alkoholowej i narkotykowej.

         Główne tematy, które porusza, to: szczęście w życiu, miłość i seksualność w kontekście dojrzałego, trwałego związku. Zawiera elementy warsztatu pracy nad komunikacją, zachowaniami agresywnymi, asertywnością. Program jest rekomendowany przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych(PARPA), Biuro ds. Narkomanii, Ośrodek Rozwoju Edukacji (ORE), Instytut Psychiatrii i Neurologii.

          Młodzież aktywnie i z zaangażowaniem uczestniczyła w zajęciach, a ciekawa forma multimedialnego show pozwoliła wydobyć pozytywny potencjał uczniów (świadczą o tym m.in.liczne prace zaprezentowane podczas Festiwalu Twórczości). Atutem programu jest zintegrowane podejście do spraw profilaktycznych Realizatorzy programu zachęcają uczniów, by z odwagą myśleli o swoich marzeniach, pasjach i by z godnością i wytrwałością poszukiwali tego wielkiego skarbu, jakim jest trwała miłość i głębokie szczęście.
Program "Archipelag Skarbów" został oceniony niezwykle pozytywnie zarówno przez uczniów, nauczycieli, jak i rodziców. Z pewnością stanowi ważne wsparcie oddziaływań profilaktycznych i wychowawczych tych trzech grup i świetnie komponuje się z treściami Szkolnego Programu Profilaktyczno-Wychowawczego oraz zadaniami Zintegrowanej

Polityki Bezpieczeństwa.

Opracowanie: szkolnastrona.pl