Sobota, 2018-09-22
Maury, Milany

Jesteś tu: » Strona główna » Jak huśtać się bez wysiłku? Jak latać bez skrzydeł? – wizyta w Ogrodzie Doświadczeń

Jak huśtać się bez wysiłku? Jak latać bez skrzydeł? Czy można zobaczyć inne barwy na czarno-białej tarczy? Na te i inne pytania uczniowie naszej szkoły samodzielnie poszukiwali odpowiedzi podczas zwiedzania Ogrodu Doświadczeń w Krakowie.

Zwiedzanie Ogrodu polega na doświadczaniu sensorycznym – uczniowie mogli dotykać  instalacji stanowiących eksponaty.  Mieli okazję różnymi zmysłami doświadczać na sobie zjawisk fizycznych i przyrodniczych. Poprzez samodzielne wykonywanie eksperymentów każdy mógł wzbogacić swoją wiedzę o otaczającym  świecie. Piękna pogoda i kontakt z przyrodą dodatkowo zachęcały do edukacyjnych zabaw.

Joanna Szczęsna