Sobota, 2018-09-22
Maury, Milany

"WITAJ MAJ, TRZECI MAJ"

Jesteś tu: » Strona główna » "WITAJ MAJ, TRZECI MAJ"

"WITAJ MAJ, TRZECI MAJ"

W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych uroczyście obchdziliśmy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W programie artystycznym zaprezentowali się uczniowie klasy drugiej szkoły podstawowej i gimnazjaliści.

W inscenizacji słowno - muzycznej przybliżyli jak ważne było dla nas Polaków uchwalenie Konstytucji.  Głównym przesłaniem występu było znalezienie odpowiedzi na często zadawane pytanie - „ Komu potrzebna jest historia?”

Uczniowie zatańczyli poloneza, śpiewali pieśni patriotyczne, mówili wiersze oraz w przystępny i zrozumiały dla wszystkich sposób przenieśli nas w odległy wiek XVIII - sty.   Całość tego historycznego spektaklu dopełniły wspaniałe  stroje i piękna  dekoracja.

3 maja uczniowie naszej szkoły wraz z pocztami sztandarowymi uczestniczyli w uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny.

Katarzyna Jaworska, Anna Muter