Niedziela, 2018-08-19
Emilii, Julinana

Pisaliśmy dyktando „Ojczyzna – polszczyzna”

Jesteś tu: » Strona główna » Pisaliśmy dyktando „Ojczyzna – polszczyzna”

Pisaliśmy dyktando „Ojczyzna – polszczyzna”

30 stycznia 2018 roku w Centrum Oświatowym w Koszycach odbyła się uroczysta inauguracja obchodów 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Nasza szkoła w szczególny sposób włącza się w uroczystości rocznicowe, podejmując już od początku 2018 roku szereg wartościowych działań i inicjatyw o charakterze patriotycznym.

Pierwszą z nich było dyktando „Ojczyzna - polszczyzna”. Miało ono  charakter otwarty i było skierowane do wszystkich uczniów.

Cele dyktanda:

- popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej,

- doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni polskiej,

- kształtowanie postawy zaangażowania w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii, w tym kultury języka polskiego.

Dyktando zostało przeprowadzone w następujących  kategoriach wiekowych:

- klasy I – III szkoły podstawowej,

- klasy IV – VI szkoły podstawowej,

- klasy VII szkoły podstawowej oraz klasy II – III gimnazjum.

W akcji wzięli udział także najmłodsi uczniowie z klas zerowych oraz przedszkolaki. Nauczyciele dostosowali formę działania do możliwości dzieci.

W pisaniu dyktanda uczestniczyli wszyscy uczniowie obecni w tym dniu w szkole oraz zaproszeni goście. Liczny udział młodych ludzi i ich zaangażowanie w działanie to nie tylko refleksja nad językiem polskim, ale także żywa lekcja patriotyzmu. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział, serdecznie gratulujemy tym, którzy dyktando napisali bezbłędnie i zapraszamy do udziału w kolejnej rocznicowej inicjatywie.